IELTS

Online IELTS Kursu

ENGLISH COUNCIL

Online IELTS Kursu Nedir?

Ielts kursu; belirli bir İngilizce seviyesine sahip olduğunuz ve Ielts sınavına girmek istediğinizde taktirde, Ielts sınavında başarılı olmak için, gerekli çalışmaları yapabileceğiniz ve sınavda hedeflediğiniz puana ulaşmanızı garanti eden bir Ielts hazırlık kursu programıdır.

Ielts (International English Language Testing System), kişilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini titizlikle ölçen uluslararası İngilizce seviye tespit sınavlarından birisidir.  

Online IELTS Kursuna Kimlerin Katılması Gerekir?

Ülkemizde üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarından muaf olup lisans eğitimi almak, yüksek lisans yapmak, bankalarda çalışıp dil tazminatından faydalanmak ya da eğitiminize yurt dışında devam etmek istiyorsanız Ielts kursuna katıldıktan sonra IELTS sınavına girip gerekli puanı almanız gerekir.

Başvurduğunuz organizasyona ve gelecek planlarınıza bağlı olarak Ielts kursunu bitirdikten sonra IELTS Akademik ya da IELTS Genel Eğitim sınavlarından birini seçebilirsiniz.

English Council Online IELTS Kursuna Katılabilmeniz İçin İngilizce Seviyenizin Ne Olması Gerekir?

GSE 57-68 (B2+/Upper-Intermediate) seviyesindeyseniz ya da English Council Genel İngilizce programlarımızla bu seviyeye ulaştığınızda, English Council Ielts Kursuna katılabilir, 96 saatlik modüler standart grup programımız ya da Ielts özel ders seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. 

English Council Online IELTS Kursuna Katılabilmeniz İçin İngilizce Seviyeniz Yeterli Değilse Ne Yapmanız Gerekir?

Eğer şu anki İngilizce seviyeniz, English Council IELTS Kursuna katılabilmeniz için yeterli değilse, öncelikle English Council’ın Genel Amaçlı İngilizce Programları ile bu seviyeye gelmenizi sağlıyoruz. 

IELTS sınavı dört dil becerisini ölçen bir sınavdır. Bu nedenle dilin dört alanının da eş zamanlı olarak hedef puanınıza göre geliştirilmesi için yapılan çalışmaları içermelidir.

English Council’ın tüm İngilizce eğitim programları Uluslararası Dil Sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak becerileri geliştirmeniz üzerine planlanmıştır. Genel Amaçlı İngilizce Programlarımızın, dilin dört becerisini de geliştirmeyi hedeflemesi bu konuda işimizi çok kolaylaştırmakta ve hedefinize ulaşmakta gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

English Council IELTS Kursunu Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Reading, Listening, Speaking ve Writing olmak üzere dört bölümden oluşan Modüler Eğitim Sistemimiz sayesinde dilediğiniz zaman beklemeden eğitime başlayabilirsiniz.

IELTS kursu eğitiminize başlamadan önce birebir formatta deneme sınavına girebilir ve şu an alabileceğiniz puanı görebilirsiniz.

Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde güçlü ve geliştirilmesine ihtiyaç duyduğunuz sınav bölümlerini inceleyebilir, kişiye özel veya standart grup eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ielts kursu eğitiminizin tamamlanmasının ardından en az 7 adet birebir IELTS deneme sınavına katılabilir, sınav sonuçlarınızı uzman kadromuzla birlikte değerlendirebilirsiniz.

Her Cuma 18:00 – 20:00 arasında ücretsiz Ielts seminerlerimize katılabilirsiniz.

Her ayın son pazar günü, birebir gerçek sınav formatında ve ortamında yapılan, 20-30 kişinin katıldığı Simülasyon Sınavı’na girebilir, sınav bitiminde sınav çözümüne katılabilir, her bir modülden bireysel olarak aldığınız puanı ve eksiklerinizi uzman eğitmenlerimizle değerlendirebilirsiniz.

Yüzlerce Alternatif Kurs Yerine Neden English Council IELTS Kursunu Seçmelisiniz?

Başarı tesadüf değildir!

IELTS Kursuna başlamadan önce İngilizce seviyenizin en doğru şekilde belirlenebilmesi için eğitim danışmanlarımız tarafından seviye tespit sınavına alınırsınız.

IELTS sınavında başarılı olabilmek için; gireceğiniz sınav içeriğine birebir uyumlu,

Listening: dinlerken tablo tamamlama, boşluk doldurma, çoktan seçmeli sorular,

Reading: çoktan seçmeli, bilgi ve başlık eşleştirme, cümle tamamlama, tablo tamamlama,

Writing: Akademik IELTS: 1. Bölüm – Grafik yorumlama, 2. Bölüm Kompozisyon Yazımı, 

Genel, IELTS: 1. Bölüm – Mektup Yazma,

2. Bölüm Kompozisyon Yazımı,

Speaking:

  1. Bölüm – Sağlık, teknoloji, eğitim vb. genel başlıklarda karşılıklı soru cevap,
  2. Bölüm – 1 dakika hazırlık süresi/ 2 dakika verilen konu hakkında konuşma,
  3. Bölüm – 2. Bölümde verilen konuya bağlı fikir, kıyaslama, avantaj-dezavantajları hakkında konuşma,

çalışmaları yapmanız, bu çalışmaların sonucunu görmek için de yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına girerek sınav tecrübenizi arttırmanız gerekir.

IELTS sınavında başarılı olmak için işinizi şansa bırakmayın!

English Council IELTS Kursunda, IELTS sınavında başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bu çalışmaların hepsini bulabilirsiniz.

Hemen Satın Alın!

English Council’da Seviyenize Uygun Online Eğitimlerinizi Güvenli Ödeme ve Taksit İmkanlarıyla Hemen Satın Alın!

Online IELTS Kursu Fiyatları